Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Najważniejszym powodem, przez który na naszą stronę internetową może zostać założony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych sankcji?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie przesadnej ilości fraz kierujących internautów na naszą stronę internetową. Naruszają one reguły rzetelnego pozycjonowania stworzone przez grupę Google, gdyż manipulują pozycją portalu w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie artykułów promujących przepełnionych sztucznymi frazami. Występuje także proces wymiany linków, co jest nielegalne. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieprofesjonalne metody zostaną wykryte, a to łączy się natychmiastowym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 50 stron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że jeśli na portal zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o przywrócenie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji SEO, jeśli pragniemy podnieść szansę pozbycia się problematycznych filtrów. Specjaliści momentalnie ustalą rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie renomowanym firmom.