Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Odwiedź https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna. Poznaj fajne miejsca w Małopolsce.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często trudno odnaleźć się w setkach informacji o ciekawych atrakcjach i najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o pokazach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której migiem odszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele, a także zabytki i muzea położone w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, piękno regionalnego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Katalog konsulatów i proste rozmówki – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych ciekawych miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie pomocny dla obcokrajowców może być także dział Rozmówki, w którym poznają ważne słowa i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty w Polsce.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego