Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Więcej w temacie fajnych miejsc w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem czasem ciężko odnaleźć się w natłoku wiadomości o godnych odwiedzenia atrakcjach i planowanych eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – potrzebne informacje oraz wirtualne spacery

Żeby pokazać zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, a także schroniska, motele i hotele zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co więcej, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi piękno małopolskiego folkloru, regiony agroturystyczne oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Rejestr konsulatów i proste rozmówki – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niezmiernie wartościowa dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wizyty naszym kraju.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego