Zabytkowy samochód czy luksusowy Mercedes do ślubu?

Z pewnością nadzwyczaj ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest ożenek. Wszystko musi być w tym dniu zapięte na ostatni guzik – nic nie może zawieść. Dzień ślubu musi być zwykle zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Newralgicznym akcentem jego oprawy jest samochód, którym narzeczeni udadzą się do ślubu – staje się ono symbolem luksusu.

Auto do ślubu – tradycyjnie na ceremonię

Obecnie przyjętym zwyczajem jest, by państwo młodzi przebyli drogę na uroczystość samochodem. Wcześniej zapewniał to powóz zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie wierzchowce. Ale wraz z pojawieniem się techniki konie zostały wyparte przez auta. Auto do ślubu jest elementem, który powinien być zauważony przez zgromadzonych gości. Jednak prócz oczekiwanej, iście królewskiej oprawy, auto jest oczywiście wygodnym sposobem dotarcia na ślub. Tym bardziej w tych czasach, kiedy to nie poruszamy się już w granicy małego terenu zamieszkania, ale często przemierzamy przed ślubem wiele kilometrów – wszak obecnie droga z miejsca ceremonii do domu weselnego przebiega zazwyczaj przez studio fotograficzne.

Co wybrać – zabytkowy samochód czy Mercedes do ślubu?

Na wybór wyśnionego środka transportu mają wpływ obecny trend, a także indywidualne upodobania. Zazwyczaj większość wstępujących w związek małżeński preferuje auta z najnowszej oferty obecnych od lat na motoryzacyjnym rynku marek, np. Mercedesa. W palecie usług przewozowych adresowanych do młodej pary odnajdziemy także auta z aktualnej oferty salonów, jak również te retro. Nowożeńcy najczęściej decydują się nowoczesne limuzyny w dyskretnej, eleganckiej czerni. Całość powinna stanowić idealną harmonię, dlatego ekskluzywne wnętrza ze skóry są już standardem. Wypożyczalnie aut do ślubu oferują młodym parom usługę wynajmu pojazdu wraz z szoferem zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest także gwarancją udanej ceremonii. Zatem mile widziany jest profesjonalista, który bez opóźnień dowiezie nas do urzędu, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skradnie naszego show.