Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni szalunków

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, zwykle wykonane z sklejki laminowanej, desek lub metalu, szeroko wykorzystywanych w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, formowania odpowiedniego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Służą one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie stropów, nadproży, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji oraz wynajem szalunków

Deskowania, to też określenie szalunków, rozróżniamy ze względu na sposób ich używania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Mnóstwo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków jest bardzo popularny przede wszystkim wśród niedużych przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Podmioty świadczące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, posiadają szeroki wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]