Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie choroby jamy ustnej możemy wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w przypadku dużych uszkodzeń zębów, uszkodzeń kości, konieczności wstawienia sztucznych zębów czy koron i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju narośli lub nowotworów. Które techniki są jednak wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, aby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych ubytków lub pacjentów po złamaniach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto więc napisać kilka słów o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma także nastrój w poradni oraz stosunek stomatologa do pacjentów – dużo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy na przykład w internecie lub w gronie przyjaciół.