Urządzenia do zwiedzania dla muzeów i wystaw

Jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie, wizyta w muzeum może stać się niepowtarzalnym doświadczeniem. Warto zatem dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zagwarantuje zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Audio guide – czy warto zwiedzać z nim muzeum?

Audioprzewodniki dla muzeów to łatwe w użyciu mobilne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą w sposób interaktywny przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audio wycieczek cechują się wysoką funkcjonalnością oraz nieskomplikowanym sposobem obsługi. Z pewnością dla sporej liczby osób odwiedzających muzea doświadczanie ekspozycji we własnym tempie przy jednoczesnym słuchaniu narracji o oglądanych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, są dopasowywane do potrzeb konkretnego muzeum, a także samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia pokaźna grupa młodzieży, wycieczka seniorów bądź rodzina z dziećmi – właściwe dobranie treści audioprzewodnika do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

Na rynku dostępne są różne audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych dyrektorów muzeów trudny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia nietuzinkowego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest także dostępność treści w innych językach. Przykładowo, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w wielu językach.