Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Szukasz szczegółowych wiadomości o przemysłowym druku 3D? Świetnie trafiłeś! Wejdź na http://bit.ly/38CEQ34.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, jak również przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, oraz DMLS, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno materiały zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również opcja wykorzystywania filamentów w obszernej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładne drukowanie 3D detali

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk detali, bardzo wąskich ścianek, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych konturów.

Wydruk 3D w technologii SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność konturów oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]