Szukasz dobrego hostingu? Postaw na niezawodność i bezpieczeństwo

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – wybierz prędkość i bezpieczeństwo

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, pewny, bezpieczny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (VPS, współdzielony, w chmurze, lub dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Powinno się wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się dobra usługa hostingowa?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie należy skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe przeważnie charakteryzują się przeciętną jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się płomieni), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana regularnie.