Stwórz niezapomniany klimat w ogrodzie – rzeźba ogrodowa

Rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni ogólnodostępnej. Którą techniką są wykonane? Kto najczęściej nabywa rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie dekoracyjnej figury?

Rzeźby ogrodowe – śmiały sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się popularnym sposobem na aranżację terenów municypalnych oraz prywatnych ogrodów. Współcześnie znacznym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których forma została opracowana w oparciu o preferencje klienta, jego predyspozycje, jak również rozmiar ogrodu. Na znacznych powierzchniach bardzo dobrze prezentują się większe, monumentalne dzieła, które chwytają za serce swoim majestatycznym stylem. W mniej rozległych ogrodach poleca się natomiast wykorzystanie niedużych rzeźb. Klienci mogą wybierać pomiędzy bogatymi zdobieniami albo wprost na odwrót – zdecydować się na pomniki o ascetycznej formie. Dobór stosownej rzeźby powinien zależeć od stylu ogrodu oraz tego, jaki rezultat pragniemy ostatecznie uzyskać. Znacznym zainteresowaniem cieszą się także niecodzienne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te są znakomitą formą dopełnienia przestrzeni.

Kto zamawia nowoczesne rzeźby ogrodowe?

Rzeźba ogrodowa to wyraz zamiłowania do sztuki i jest zamawiana przez podmioty wszelkiego typu. Świetnie komponuje się w parkach, miejskich zieleńcach, lasach, może też być urozmaiceniem terenu przy galerii sztuki, hotelu, placówce naukowej, gmachu ministerialnym bądź innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźb poszukują również osoby prywatne, które pragną nadać własnemu ogrodowi niecodzienny klimat. Można wybrać prostą rzeźbę, która zaakcentuje nowoczesny charakter przestrzeni bądź zdecydować się na dzieło stylizowane na antyk. Modne są także imponujące rzeźby orientalne, które będą stanowić fenomenalne dopełnienie ogrodu w stylu azjatyckim.