Sprawna firma – o leasingu samochodu

Leasing samochodu jest instrumentem niezwykle często stosowanym przez nowoczesne firmy. Dzięki temu możemy zaopatrzyć biuro w nie tylko pojazdy osobowe, ale i dostawcze. Sprawdźmy zatem na czym polega leasing samochodów i dlaczego jest tak często wybierany.

Czy leasing samochodu się opłaca

Leasing to najbardziej rozpowszechniona forma najmu samochodów do celów firmowych, a jego podstawowe reguły definiuje kodeks cywilny. Proces ten obejmuje zazwyczaj poniższe podmioty: finansującego i korzystającego, czasami także pośredników. Taka procedura dzierżawy aut służbowych jest wyraźnie bardziej opłacalna niż kredyt bankowy, nie wymaga wkładu własnego, a flota samochodów nie zalicza się do środków firmowych. W ten sposób możemy zapewnić pracownikom samochody niezbędne do transportu zaopatrzenia, aktywnego pozyskiwania nabywców oraz szybkiego przemieszczania się.

Leasing samochodu – fachowe doradztwo

Leasing samochodów dobrze rzutuje na finanse naszego biznesu – nie musimy martwić się o środki na samodzielne sfinansowanie floty ani brać niekorzystnych pożyczek. To narzędzie doskonałe dla początkujących firm, które nie osiągają jeszcze wysokich dochodów. Formalności są proste, a podmiot finansujący nie prześwietla naszych zysków i strat. Nie zapominajmy, że szukając najlepszego rozwiązania, najlepiej zdać się na kompleksową pomoc przedsiębiorstw zajmujących się pośrednictwem.