Samolotem czy busem do Holandii – jaki transport wybrać?

Polacy są aktualnie jedną z najliczniejszych mniejszości w Holandii. Według statystyk w Niderlandach przebywa już ponad 250 tyś. polskich obywateli. Tak duża liczba Polonii w Holandii powoduje, że wzrasta popyt na usługi przewozowe do tego kraju. Wszyscy organizujący podróż do państwa słynnego z wiatraków i kanałów mają na szczęściedo dyspozycji wiele opcji. Jak zatem można podróżować z Polski do Holandii? Jaki ze sposobów będzie najwygodniejszy – podróż autokarem czy samolotem? A może bus do Holandii?

Jak dotrzeć do Holandii?

Sposobów na to, by udać się w podróż do Holandii jest kilka. Najszybszy z nich to , rzecz jasna, samolot. Przeloty do Niderlandów odbywają się każdego dnia z wielu polskich portów – między innymi z Wrocławia, Warszawy, Katowic, Lublina, Gdańska oraz Modlina. O wiele pokaźniejsza jest lista miast, z jakich wyruszają autobusy rejsowe do Holandii. Te opcje mają jednakże kilka minusów. Główny z nich to fakt, iż połączenia docierają wyłącznie do wyznaczonych przez przewoźnika miejsc. Do końcowej destynacji pasażer musi zaś dojechać na własną rękę.

Komfortowe busy Holandia-Polska

By ustrzec się takich problemów, należy postawić na transfer busem. To rozwiązanie ma niemało atutów. Busy do Holandii nierzadko kursują w formule door-to-door, co oznacza, że prowadzący bus podjeżdża po pasażera we umówione miejsce i dowozi go tam, gdzie ten potrzebuje. Nie bez znaczenia jest także fakt, że busy z Holandii do Polski są bogato wyposażone i zapewniają duży komfort podróży. Pasażerowie do dyspozycji mają m.in. klimatyzację, odtwarzacze filmów, ogrzewanie postojowe, bezprzewodowy internet oraz wygodne fotele i dużo miejsca na nogi.