Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Jeżeli chcesz zlecić regulację okien Warszawa, wejdź na serwismeteo.pl.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – aby przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek także zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje problemy z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto do tego wezwać zawodowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]