Regały jezdne – rozwiązania dla magazynów

Wiele składów ma zbyt mały metraż do tego, by pomieściły się w nich wszelkie magazynowane przez firmę towary. Problem ten jest szczególnie uciążliwy w chłodniach oraz mroźniach, które niełatwo jest powiększyć, a każdy dodatkowy metr sześcienny powoduje podwyższenie wydatków na ich eksploatację. Zarówno w pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, przydatne okażą się regały przejezdne. Na czym polega to rozwiązanie?

Czym są regały przesuwne?

Magazynowe regały jezdne różnią się od tradycyjnych tym, że montuje się je na specjalnych szynach umieszczonych na podłodze oraz suficie hali. Dzięki temu można zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich lokalizację. W każdym momencie można również mieć dostęp do dowolnej palety na terenie magazynu – wymaga to tylko przesunięcia sąsiednich regałów. Zastosowanie tej technologii sprawia, że pojemność składu może zostać podniesiona nawet o kilkadziesiąt procent przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych kosztów.

Kiedy wybrać regały mobilne?

Jak już nadmieniliśmy, regały przejezdne są zalecane szczególnie do mroźni oraz chłodni. Będą także świetnym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, właściciele których z różnych względów nie mogą podjąć decyzji o ich rozbudowie. Regały przesuwne nie wymagają zmian w strukturze hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc okazać się idealnym sposobem na ich modernizację i tym samym na lepsze spożytkowanie ich metrażu, a także racjonalizację kosztów wynikających ze składowania towarów.