O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Lokal na chrzciny - więcej o ofercie na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym dużym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzony potomek, toteż starają się, by wszystko w ten dzień było idealne. Przygotowanie chrzcin może być jednakże trudne, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się liczną grupę bliskich i znajomych. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – możesz wskazać oczekiwany upominek dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach malucha, niekiedy wręcz w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny przeistoczyły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, zatem są planowane przeważnie kilka miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na drobiazgowe przemyślenie głównych aspektów tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Planując z parafią dzień chrztu polecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich posiłków i noclegu, gdy będą podróżować do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach należy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest wymagane do obliczenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie bójmy się też poinformować, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście na ogół stawiają na zabawki, jednak rodzicom lepiej posłużą użyteczne podarki, jak chociażby zestaw ubrań, fotelik samochodowy czy kołderka dla dziecka.

Lokal na chrzciny czy przyjęcie w mieszkaniu – co jest standardem?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny urządzano zwykle w mieszkaniu rodziny dziecka, w następstwie tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w świątyni bywali gośćmi odświętnej imprezy. Dzisiaj wspólny obiad dla znacznej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców to już standard. Analizując oferty sal, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą cudownie udekorowane miejsce, ale też współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu harmonizujące z charakterem obiadu i który zapewni umiejętną obsługę biesiadników. Jeśli ceremonia odbędzie się w okresie letnim, radzimy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona przepiękne zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą bawić się pod gołym niebem. Istotny jest również taki wybór sali na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, podobnie jak transport gości do domu bądź wynajętego hotelu.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]