Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Skieruj się tu jeśli chcesz zamówić uszczelnianie okien PCV.

Na samopoczucie domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym okresie ewentualne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]