Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które wytwarzamy w trakcie różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania piwnicy bądź poddasza oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, warto skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również płytki ceramiczne czy zdjęte panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Katowice czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera we wskazane miejsce. Kontener należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają utylizacji.