Jak współpracować z architektem?

Skorzystaj z wiedzy architekta Kraków

Wzniesienie domu to na pewno najważniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Należy więc starannie to obmyślić oraz pamiętać o poradach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki dadzą podejmowane przez nas działania, wywrze na pewno projekt domu. Możemy wprawdzie wybrać gotowy projekt, jednak by mieć pewność, że budynek będzie taki jak nam chodziło, należy poprosić o poradę architekta. Ze względu na to, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, powinniśmy powiedzieć o tym parę słów.

O czym nie zapominać przed rozmową z architektem?

To, czy projekt zaspokoi konkretne oczekiwania, zależy szczególnie od przebiegu rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy wiedzieć, jakich zalet spodziewamy się po budowanym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy również zaznajomić się z głównymi ustawami dotyczącymi budowy domu – dzięki temu szybciej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy jednak się stresować, bo w przypadku problemów możemy poprosić go o poradę.

Jakie dokumenty opracuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. To ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość tych dokumentów ustalają odpowiednie przepisy.

Nasze dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]