Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, aby używać protez. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz też wykazują sporo innych plusów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Dziś implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów już po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych potraw, palenia papierosów oraz alkoholu. Ważne jest też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują dyskomfort i opuchliznę.

Implanty zębowe – jak znaleźć dentystę

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu bardzo ważne okazuje się to, aby wybrać właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne informacje.