Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

Nie każdy śmieć powinien trafić do zwykłego pojemnika na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń są różne – czasem śmieci są zwyczajnie za duże, innym razem zabraniają tego obowiązujące w naszym kraju akty prawne. Co zrobić z takimi problematycznymi odpadami? Możemy przewieźć je do najbliższego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien działać co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miastach możemy czasem wybrać spośród wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla tych, którzy posiadają odpowiednią ilość niezagospodarowanego czasu i własne auto dużą ilością niewykorzystanego czasu oraz swoim autem. Pozostali słusznie uczynią, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Remonty oraz sprzątanie strychów – czy warto zamówić kontener na odpady?

Podczas różnorodnego rodzaju prac wytwarzane są nietypowe odpady. Z reguły są to remonty mieszkań i przebudowa domu – idzie przede wszystkim o pokaźne wolumeny gruzu, ale też pudeł po artykułach budowlanych. Wynajęcie kontenera będzie także świetnym rozwiązaniem, jeżeli planujemy sprzątanie strychu – w takim przypadku pomieścimy w nim wszelkie nieprzydatne od dłuższego czasu sprzęty, stare meble oraz niedziałające urządzenia. Porządkowanie strychów czy prace remontowe staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna mieszkania do kontenera podłączymy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przeniesiemy odpady bez konieczności wyczerpującego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu śmieci?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale także kontenerowy wywóz różnorodnych odpadów, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o wybranej objętości, który ten w okresie wskazanym w umowie może zapełnić odpadami remontowymi czy też starymi meblami. Pojemnik jest potem odbierany z posesji, a zgromadzone odpady przekazywane są do punktu, w którym będą zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.