Detektyw – pomoże nie tylko zdradzonym małżonkom

Usługi prywatnych detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi bywają przydatne też dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy zatrudniony będący na L-4 rzeczywiście jest niezdolny do pracy lub czy informacje podane przez niego w CV nie zostały zakłamane. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności winien mieć detektyw i w rozstrzygnięciu których zagadnień może być pomocny.

Detektyw – wymagania

Nie wszyscy mogą pracować jako detektyw. By legalnie działać w tym zawodzie, należy dysponować odpowiednią licencją, która wydawana jest po zaliczeniu państwowego egzaminu. Wspomnijmy jeszcze, iż osoby podchodzące do egzaminu muszą także spełnić wcześniej określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa jednego z krajów należących UE, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji oraz co najmniej średniego wykształcenia. Wymogiem jest także niekaralność, a w przypadku byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy szukać pomocy detektywa?

Gros zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego typu spraw rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zgłosić się m.in. kiedy podejrzewamy, iż nasz małżonek nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic naszego dziecka właściwie sprawuje nad nim opiekę. Detektyw pomoże nam też ustalić rzeczywistą wysokość zarobków byłego małżonka, co bywa bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.