Czy dożylne wlewy witaminy C są skuteczne?

Witamina C to składnik o ogromnym zastosowaniu, który leczy infekcje i wzmacnia układ immunologiczny. Stosowany jest przede wszystkim w czasie większej zapadalności na przeziębienia. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Przyjrzyjmy się w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – na choroby pokleszczowe

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z owoców), ponieważ sami nie potrafimy jej wygenerować. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada oddziaływanie witaminy C na usuwanie groźniejszych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, miażdżycy i wielu innych. Medycyna weryfikuje zwłaszcza wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre doświadczenia starają się wykazać, że włączenie niekonwencjonalnego leczenia może przynieść znacznie lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych porcji tej substancji do organizmu. Dawki sięgają nawet 10 tysięcy mg, jest to więc bardzo duże stężenie, które może pomóc pokonać wiele poważnych chorób.

Wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Sposób podawania witaminy C, czyli kroplówka, zmniejsza ryzyko powstania skutków ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku standardowych terapii (np. doustnych). Dzięki temu choroby serca mogą zaniknąć, a układ odpornościowy zostanie wzmocniony, a więc wyniki mogą być rewelacyjne. Żeby dostrzec trwałe efekty, terapia musi działać około 5 tygodni, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą kontrolowane przez doktora, który decyduje o kierunku terapii.