Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Zamów utylizację mebli Kraków.

Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych przyczyn. Żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, na ogół przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy. Problem jednak w tym, iż po kilku latach także w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż zwykłe korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, będącego okazją do tego, aby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże porządki często planujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbany dom. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z mieszkania, strychu oraz piwnicy.

Wywóz starych mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Odpady takie jak elementy stolarki okiennej, stare meble, sprzęty elektroniczne czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli musimy je wyrzucić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą również profesjonalną asystę przy opróżnianiu piwnicy, strychu względnie całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie

Jeśli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u bądź firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie będą spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części składowe i posortowaniu ich wedle materiału, z którego zostały wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych szaf, łóżek i regałów.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]