mikropigmentacja włosów, mikropigmentacja wrocław

Co to jest i na czym polega mikropigmentacja?

Zapewne szukając usług gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to tylko rzadko używana nazwa popularnego pośród pań makijażu permanentnego. Tymczasem wykonanie trwałego makijażu to raptem jedna z metod użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – ukrywanie bielactwa oraz łysiny

Mikropigmentacja to w kosmetologii zabieg, który wybierają przeważnie kobiety chcące ograniczyć czas poświęcany każdego dnia na nakładanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak pragną się każdego dnia prezentować. Jest jednak także mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma silny wpływ na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. W ostatnich latach nadzwyczaj popularne stało się zastosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który z uwagi na brak środków finansowych nie może zdecydować się znaczny odsetek osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala też podnieść poziom zadowolenia z własnego ciała – pozwala na niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutkowej, jak również tuszowanie blizn i bielactwa.

Mikropigmentacja głowy to nie to samo co tatuaż

Pozornie zabieg ten wygląda jak zwyczajny proces wykonania tatuażu. Linergistka albo linergista, gdyż tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym aparatem wykonuje punkcję naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. W przeciwieństwie do tatuażu finalny efekt nie jest stały i widoczny jest mniej więcej przez 12 miesięcy. Dlaczego? W procesie tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębokie warstwy skóry, z kolei podczas zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go dość płytko. To dlatego wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry z czasem pigment sukcesywnie zanika. W związku z tym jeśli celem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe ukrywanie łysiny lub rzadkich włosów, musi ona mieć świadomość, iż potrzebne będzie cykliczne ponawianie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.

Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]