Co oferuje biuro rachunkowe?

Kliknij tutaj, aby skorzystać z pomocy specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Nieduże podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją właściwie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy gwarancję, iż możliwe kontrole US nie skończą się nałożeniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także nadmienić o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się jedynie kosztami obsługi – podejrzanie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści zdobyli stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]