Audyt SEO wykryje szereg dysfunkcji witryny

Sprawdź, kto oferuje audyt sklepu.

Pojęcie audytu – cytując definicję internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN – to ewaluacja firmy, spółki lub przedsiębiorstwa pod kątem różnych obszarów, m.in finansowych i organizacyjnych, a także analiza możliwości przyszłego rozwoju. Czym, biorąc powyższą definicję pod uwagę, jest zatem audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony www, sprawdzająca przeróżne jej aspekty, jak tytuły i opisy meta, szybkość ładowania się witryny, kod strony, hierarchię nagłówków i wiele innych elementów. Poza samym zestawieniem błędów i nieprawidłowości, w dobrym audycie SEO muszą znaleźć się także instrukcje odnośnie rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę internetową pod kątem zawartości strony, dostępności, zgodności ze standardami W3C, a także bezbłędności kodu. Co więcej sprawdzane jest też, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, żeby wykazała ona wszystkie dysfunkcje strony i – co istotne – zaleciła rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Oznaki, że trzeba zlecić audyt SEO

W internecie znajduje się wiele stron i narzędzi, za pomocą których można ekspresowo i bez ponoszenia żadnych kosztów wykonać audyt SEO witryny. Zalety takiego rozwiązania? Szybkość i cena. Argumenty przeciw? Co niemiara. Darmowe narzędzia lub też wersje testowe z niewielką liczbą funkcji, są bardzo niedoskonałe. Jeśli już wykażą pewne nieprawidłowości na stronie, to zapewne nie wszystkie. Sporo błędów (przykładowo w kodzie) wychwycić można jedynie w trakcie analizy wykonanej nie przez oprogramowanie, a przez człowieka.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję trzeba poczekać na ogół od tygodnia do około miesiąca. Okres na dostarczenie dokumentu powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z firmą, która zadeklarowała, iż go sporządzi. Audyt w wersji płatnej pozwoli wykryć wszelkie istotne błędy ukryte w witrynie. Jeśli strona została utworzona na gotowym szablonie albo na platformie typu Shoper czy Magento, to rzeczy do naprawienia może być wiele. Jeśli strona wolno się wczytuje, a na istotne dla klienta frazy wyświetla się daleko poza pierwszą setką wyników wyszukiwania, to też są to znaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie trafnym pomysłem.

Audyt SEO – co ujawni, gdy będzie zrealizowany uważnie

Rzetelnie wykonany audyt SEO może wykryć sporo wad witryny, m.in:

 • powolne ładowanie się strony w wersji desktopowej oraz mobilnej,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak zbyt wolne wczytywanie się różnych obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • problemy z dostępnością strony dla botów wyszukiwarek,
 • powody słabej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • brak albo źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • niska jakość zawartości strony,
 • jakość kodu strony,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak czy też źle wykonana integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console)

.

Nasze dane:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]