Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Zobacz, gdzie nabyć podłogi drewniane dębowe.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie proste i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym gruncie – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z paczki – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem mogą pojawić się trudności z ich reklamacją. Zadbaj też o temperaturę podłoża – najniższa wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]