Zastosowanie lonży jeździeckiej

Chcesz kupić lonżę jeździecką? Wejdź na horse-trade.pl

Lonża to akcesorium nadzwyczaj często używane w trakcie nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie warto ich szukać?

Rodzaje oraz przeznaczenie lonży dla konia

Lonża jeździecka to stosunkowo długa linka, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń podczas lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle oraz dosiadem. Zwierzę prowadzi się po obwodzie okręgu, zaś lonża jest wykorzystywana do korygowania zachowania konia. Narzędzie to służy też artystom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do doskonalenia technik i zabezpieczania prezentowanych trików. Lonża jest oprócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się również w czasie treningu bez jeźdźca – w takim wypadku służy do szkolenia młodych osobników oraz dostarczenia im odpowiedniej dawki ruchu.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć asortyment od uznanych marek?

Obszerne spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych oferujących profesjonalny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie od znanych producentów – jak np. Jumptec, Harrys Horse czy Start. Interesuje Cię lonża dla konia w niebieskim, czarnymlub czerwonym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade gwarantuje szeroki wybór artykułów, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych użytkowników. W sklepie oferowane są artykuły wykonane m.in. z materiału nylonowego. Lonże zaopatrzone są w obrotowy karabińczyk, a miękki materiał jest miły w dotyku.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]