Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Więcej o środkach odkażające na verdeavis.pl

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są używane i jak działają? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących mieć negatywne działanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków odkażających z reguły wchodzi czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, aldehydy, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, a także wiele innych komponentów. Do często stosowanych środków należą żele, chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]