bryczesy, bryczesy do jazdy konnej

Strój do jazdy konnej – bryczesy

Jazda na koniu wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, godzin pracy i ogromnych pokładów cierpliwości, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z materiałów najwyższej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych materiałów zapewniających dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również łydki i uda, bądź kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]