Składowanie materiałów – namioty magazynowe

Rozwój firmy zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto postawić na namioty magazynowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Całoroczne magazyny namiotowe

Aby móc cieszyć się z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody we wnętrzu namiotu.

Namiot magazynowy – wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc kilka namiotów w większy obiekt za pomocą dedykowanego systemu.