Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shuttersy w sypialni. Zobacz realizacje.

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Ale ten moduł osłony okna można użyć również w polskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a równocześnie pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie podejmuje się gości, a także spędza się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Dlatego też należy zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale także komfortowy. Opcja zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala m.in. na kompletne jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć coś w telewizji, lub jego delikatne ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla chorych na alergie

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Na dodatek okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest niezmiernie prosta i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]