Rodzaje butów motocyklowych

Jeśli chcesz nabyć buty na motocykl, odwiedź tę stronę.

Buty motocyklowe, tak jak i pozostałe elementy ubioru dla motocyklistów, rewelacyjnie się prezentują i na pewno niejedna osoba pragnie je kupić z uwagi na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich najważniejszymi zadaniami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz ochronę stopy oraz goleni w razie potencjalnego wypadku.

Czym charakteryzują się rozmaite typy obuwia motocyklowego?

Nie tylko nowi kierowcy, ale nawet osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motorze, mają problem z tym, które buty na motocykl będą dla nich odpowiednie. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów dostaniemy kilka rodzajów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wyprodukowane są z materiałów ochraniających stopę przed zamoknięciem.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są idealne na względnie wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, wobec tego osłona stopy nie jest w nich priorytetem. Ich atutem jest natomiast niezwykła wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy nie poruszamy się na motorze albo skuterze.
3. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na drogach ekspresowych, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie niebezpieczeństwo wypadków oraz urazów jest wyraźnie większe. Buty na motor tego typu posiadają odpowiednie rozwiązania minimalizujące niebezpieczeństwo złamania kości podudzia czy stopy i przetarć skóry. To obuwie jest długie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać bez motocykla.

Kupuj obuwie motocyklowe renomowanych firm

Wybierając buty na motocykl powinno się na początku ustalić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich na trasie może skończyć się dotkliwymi obrażeniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty enduro noszone tylko do jazdy w mieście, będą może wyglądały wspaniale, ale kierowca nie będzie czuł się w nich wygodnie. Funkcją obuwia motocyklowego, tak jak każdego części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, w związku z tym jakość wykonania i wykorzystanych w nim materiałów jest niezmiernie ważna. Kupujmy zatem buty na motor uznanych producentów. W razie wątpliwości trzeba zawsze skorzystać z rady bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup butów.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]