Płytki elewacyjne klinkierowe – cechy i zastosowanie

Elewacja domu jest szalenie istotna z co najmniej 2 pobudek. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. Jest to jeden z najlepszych powodów, by wybór materiału na elewację odpowiednio przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. Szczególnie godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najmniej przychylnych warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a różnorodność dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są 2 rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach.