Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Dowiedz się więcej o płynie antybakteryjnym do rąk na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach przenoszą się wirusy, bakterie i pasożyty, które powodują groźne schorzenia. Z tej przyczyny higiena rąk jest niezbędna. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu dań z mleka, mięsa (przede wszystkim z drobiu) czy jajek, ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]