Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Jeśli chcesz kupić listwy podłogowe, powinieneś odwiedzić tę stronę

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli oraz chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny argument, by nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]