Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Jeśli chcesz kupić kontenery stalowe, koniecznie sprawdź ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się wysoką wytrzymałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele kontenerów? Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały ziarniste mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]