Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Skieruj się tutaj, aby kupić drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe

Drzwi wejściowe spełniają kilka funkcji – zabezpieczają przed kradzieżą, ochraniają mieszkanie przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi i oddzielają od hałasu dobiegającego z ulicy. Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe? Czy opłaca się zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi drewniane zewnętrzne – komfort cieplny oraz solidność

Kupno drzwi wejściowych to jedna z najważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne ze względu na swoje cechy oraz trwałość już od dawna cieszą się dużą popularnością. Drewno znakomicie się prezentuje i da się je wykończyć na mnóstwo sposobów. Poprawnie wykonane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, iż w mieszkaniu daje się odczuć komfort cieplny, a przy tym koszty ogrzewania są o wiele niższe. Szukając drzwi do mieszkania wypada wziąć pod uwagę modele o grubości 92 mm lub 68 mm. Ze względu na swoje parametry znacznym popytem wyróżniają się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i zniekształceniu, więc bardzo dobrze sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie wejściowe drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Co posiadają dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne?

Producenci świadczą również przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są konieczne w razie posiadania nietypowych otworów drzwiowych. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla tych, którym zależy na niesztampowym designie. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto zlecić ich produkcję firmie, która wykonuje indywidualne wzory na zlecenie, a równocześnie zapewnia wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić wspaniale prezentujące się szyby, na przykład ornamentowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród wielu typów szyldów. Niezależnie od walorów estetycznych, warto także zaakcentować inne cechy, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Sforsowanie ich jest utrudnione, bowiem współcześnie często wyposaża się je w systemy antywyważeniowe. Gwarantuje to mieszkańcom doskonałą ochronę. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe mają również trzypunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. Żeby zabezpieczyć powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich wytwarzaniu wykorzystuje się lakiery najlepszej jakości.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]