Jakie łóżko do sypialni dla jednej osoby a jakie dla pary?

Zobacz, gdzie zamówić łóżko drewniane 120x200.

Człowiek poświęca na sen mniej więcej trzecią część życia. To niezmiernie ważny punkt codziennego cyklu życia, który zlekceważony powoduje przewlekłym zmęczeniem, problemami zdrowotnymi oraz po prostu niższą efektywnością w pracy. Ale aby spać dobrze należy zatroszczyć się o zakup wygodnego łóżka do sypialni.

Szerokość łóżka wpływa na komfort w czasie snu – co sugerują specjaliści?

To, na jakie łóżko do sypialni ostatecznie się zdecydujemy, częstokroć jest zależne od kubatury pomieszczenia. Fachowcy od snu przeważnie polecają, by łóżko jednoosobowe posiadało co najmniej 90 cm rozpiętości, jakkolwiek dla części osób 100 czy nawet i 120 cm nie jest wystarczające, by wygodnie się na nim rozłożyć. Natomiast łóżko małżeńskie winno mieć co najmniej 140 cm, a modelowo – 160 cm szerokości. Zapewni to dość sporo miejsca dla każdej pary. Jeśli mówimy o łóżku małżeńskim, specjaliści sugerują zakup odrębnych materacy dla każdej z osób. Po co? Każdy z nas ma inne preferencje, z tego powodu z rzadka dochodzi do sytuacji, że materac o konkretnej miękkości zapewni komfortowy sen obu małżonkom.

Trzeba pamiętać, że opisując rozmiary łóżka w istocie definiuje się rozpiętość światła jego ramy odpowiadającej wymiarowi materaca jaki do niego pasuje. Tym samym aranżując sypialnię powinno się wziąć pod uwagę zupełne wymiary mebla, bowiem nieraz mogą być one nawet 10 cm większe od rozmiaru materaca.

Rekomendujemy też zastanowić się czy zamówić łóżko bez lub z wezgłowiem. Jeżeli wieczorem masz w zwyczaju czytać książkę lub obejrzeć coś w TV, wezgłowie da stosowne oparcie plecom w ciągu tych kilkunastu minut w pozycji siedzącej.

Szukasz do sypialni łóżko drewniane? Przyjrzyj się stelażowi!

Chociaż na rynku oferowane są setki wzorów łóżek tapicerowanych oraz na stalowych ramach, najchętniej kupowane nadal są łóżka z drewna. Meble drewniane perfekcyjnie pasują do modnych stylów aranżacji wnętrz, a zarazem sprawiają, że mieszkanie staje się przytulne. Z tej też przyczyny zamawiane są przez właścicieli hoteli i domów wypoczynkowych – dzięki nim lokator widzi wynajęte pokój jako mniej obce.

Drewno świetnie zdaje egzamin jako surowiec na stelaż, czyli najważniejszy element łóżka. Stelaż do łóżka także trzeba dobierać rozsądnie, bo w dużym stopniu wpływa na nasza wygodę w czasie snu. Stelaże wykonane z drewna nie tylko solidnie podtrzymują materac i są bardzo ciche, ale też są dostatecznie sprężyste, żeby stosownie dostosować się do ułożenia i ruchów ciała użytkownika.

Nasze dane:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]