Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Chcesz nabyć sztylpy? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach przeważnie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane dżokejom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]