Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

Kup mop płaski

Mycie podłogi zdaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o sporą powierzchnię lub ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Cechy najwydajniejszych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Właściwej długości trzonek i wiadro – istotne akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć podłogi. Nieomal równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas czyszczenia posadzek. Podczas czyszczenia rozległych powierzchni warto wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]