Czy rolety dzień noc i firanki mogą stanowić zgrany duet?

Gdy urządzamy wnętrza jesteśmy postawieni przed wyborem: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy zdarzają się sytuacje, gdy te dwa elementy – rolety dzień noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak wygląda sprawa z firankami? Z myślą o Tobie zaznajomiliśmy się z inspiracjami wnętrzarskimi i teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach związanych z urządzaniem wnętrz odkryliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie lub dzień i noc – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W pastelowym, jasnym wnętrzu: kobiecej sypialni, dziecięcym pokoju lub salonie, poza roletą masz możliwość również w oknie zawiesić firanki. Kolory? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę o białej, kremowej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w intensywniejszym kolorze. Ożywi to pokój i będzie kontrastem lub dopełnieniem do umieszczonych tam poduszek, dywanu, mebli i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

Podczas naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy też kilka sugestii dopasowania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. beżu, szarości, brązie, bieli). Inny pomysł to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym deseń zasłony wybierz tak, aby pasował do estetyki pokoju (marynistyczne pasy, modne kropki, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy). Ostatnia inspiracja polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – niebieska, zielona, żółta – oraz stonowana zasłona: biała, szara, beżowa. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski pomysł na urządzenie pomieszczenia. Masz odwagę sprawdzić ten modny duet u siebie?