Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Chcesz kupić lampy solne? Wejdź na http://tinyurl.com/y8yzyr8y.

Niewielkie dekoracje z kamienia i innych minerałów od wieków zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Europie, a czasem nabywamy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są ładne i bez większych przeszkód można je dopasować do aranżacji mieszkania, ponieważ są dostępne w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o identycznych kształtach oraz siatce krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im regularne kształty, na przykład sześcianu albo walca.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom cierpiącym na na astmę czy alergię. Światło, jakie dają te lampy, jest subtelne i kojące, więc rekomenduje się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na stres albo brak snu, bowiem z ich pomocą można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji domów.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]