Czy da się kupić rolety okienne za rozsądną cenę?

Nie wiesz jak nowocześnie i modnie urządzić swój pokój? Jeden, niezbyt kosztowny produkt może całkowicie odmienić wygląd i styl pomieszczenia. To wewnętrzne rolety okienne. Za sprawą takiej przesłony możesz dodać kolorytu dowolnemu pomieszczeniu albo nadać mu przytulnego i intymnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień i noc podpowie, jak dokonać dobrych, zakupowych decyzji.

Jak wybrać rolety okienne?

Wewnętrznych rolet okiennych jest wiele typów. Można je podzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli chodzi o tworzywo, w sklepach kupimy rolety materiałowe wytworzone z nowoczesnych tkanin, charakteryzujących się różnym stopniem przepuszczania światła. Jest to zwykle poliester – łatwy do czyszczenia oraz nieskomplikowany w utrzymaniu.
Z uwagi na zastosowanie klasyfikujemy rolety na okienne i ścienne. Inne zróżnicowanie to poziom zaciemnienia. Tutaj niezwykle popularnym modelem są rolety dzień i noc typu zebra bądź 100% zaciemnienia.
Następny podział to rolety na wymiar lub standardowe. Ten pierwszy rodzaj zaleca się do okien o niestandardowych wymiarach, z dużą ilością modułów lub wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli idzie o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z bieżącymi, wnętrzarskimi trendami.

Rolety okienne – czy są drogie?

Z uwagi na fakt, że rywalizacja na rynku rolet jest ogromna, tak jak stale rosnąca liczba producentów, aktualnie rolety można nabyć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Regularna cena jest niska, a do tego zdarzają się jeszcze promocje i akcje specjalne, kiedy produkt można kupić z dodatkową zniżką. Rolety okienne są niedrogie i zasadniczo na każdą kieszeń.
Nowoczesne projekty, bogata kolorystyka i bezinwazyjny montaż powodują, że tego rodzaju osłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Cena w porównaniu do jakości i długiej żywotności rolety jest wyjątkowo atrakcyjna, stąd nie brak zwolenników takiego pomysłu na urządzenie wnętrz.