biżuteria z bursztynem, srebrna biżuteria

Bursztyn

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak wśród młodych ludzi, jak i znacznie starszych osób. Zainteresowanie nią nie może bądź co bądź zaskakiwać – jantar należy wszak do najładniejszych materiałów, a swoboda jego obróbki sprawia, że wykonane z niego naszyjniki można dopasować do najróżniejszych trendów. By zachować jej właściwości, musimy o bursztyn właściwie zadbać. W jaki sposób? Przeczytajcie nasz poradnik.

Warunki składowania biżuterii z bursztynem

Jantar to bardzo delikatny surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a następnie dokładnie otulić folią oraz umieścić w drewnianym pudełku. Musimy również pamiętać, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać dwóch ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie toleruje mocnych substancji chemicznych. Lepiej zatem postąpimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze substancje – na przykład mleczko migdałowe albo kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką ścierką, lekko nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej za wiele.

Odnowienie biżuterii z bursztynem

Znalazłeś w szafie starą biżuterię z bursztynem? Na pewno stale robi wielkie wrażenie, ale czas odcisnął na niej swój ślad. Jak ją odnowić? Próbując zrobić to bez opieki specjalisty, możesz tylko pogorszyć sprawę – warto zatem zanieść ją jubilerowi.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]