Biokominek wolnostojący – ciepło bez dymu i popiołu

Gdy nadchodzą zimowe miesiące czasem marzymy o tym, żeby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż mieszkając w mieście jest to niewykonalne, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to znakomite rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy luksusowych hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, ponieważ wykorzystywane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, skutkiem tego ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, grunt, żeby zapewnić mu należytą cyrkulację powietrza, ponieważ spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości dwutlenku węgla. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zechcemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, w szczególności tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo solidna. Są one również nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie generuje tak dużej dawki ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego atuty estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju mieszkania

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem staromodny kominek. Ci, którzy zaaranżowali dom w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o jajowatym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem wzorów wielu modeli są słynni i cenieni projektanci.