Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Sprawdź, gdzie zamówić kask jeździecki, wejdź na http://tinyurl.com/y8m4brul

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej dostępne są dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty, a także być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]