poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Belki dachowe – przewoź bagaż na dachu samochodu

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczny kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem deski snowboardowe, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]