Atuty rolet dzień i noc

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to też świetny pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Dobrze dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują również do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.