Antena satelitarna – talerze nadal są w modzie

Więcej informacji o antenie SAT

Większość z nas ma we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasem obejrzeć interesujący film bądź dokument w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą aktualnie kupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z charakterystyczną czaszą, która często nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można więc odbierać nadal ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Powodem jest to, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyróżnia się parę typów anten SAT. Kupić można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się konkretnymi cechami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Aktualnie najczęściej użytkownicy stosują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie niszczały na skutek oddziaływania złych warunków pogodowych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej klasy antena SAT będzie mogła służyć długi okres czasu.

Co obok anteny SAT jest konieczne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest jedynym elementem koniecznym do tego, żeby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba również wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Niezbędny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]